קואופרטיב בלוגי האנימה בישראל – נושא שמיני: טיול ליפן

התפנה לי קצת זמן וראיתי שעברה בדיוק שנה מהפוסט האחרון שלי כאן אז החלטתי לעשות מאמץ ובכל זאת לכתוב פוסט..
מצד שני הנושא הוא טיול ביפן ואני לא חושב שהיה משהו מיוחד בטיולים שלי לשם אז אני לא מבטיח שיהיה יותר מדי מעניין :)

טיול ראשון

את הטיול הראשון שלי ליפן עשיתי עם עוד 3 חברים, יצאנו אליו בספטמבר 2008 והוא ארך פחות או יותר חודש. התאריך הזה נבחר כי הוא עבד טוב מבחינת העבודה(יש בספטמבר הרבה חגים ככה שלא צריך לקחת יותר מדי ימי חופש) בשילוב עם מזג אוויר סביר ביפן. לא עשינו תכנון יסודי מדי (אם כי נפגשנו מספר בלתי מבוטל של פעמים למטרה הזו, פשוט צפינו באנימה במקום רוב הזמן) והוא התבסס על זה שנכין רשימה של אטרקציות שמעניינות אותנו, כמו נגיד ביקור באקיבה, ונבחר פעילויות בהתאם למה שיראה לנו באותו הרגע. בשביל לתמוך בגמישות כזו, ובאופן כללי להפוך את הטיול לכמה שיותר נוח, החלטנו לשכור דירה לאורך כל החודש ולצאת ממנה לגיחות בערים אחרות בהתאם לחשק שלנו וזמינות של מלונות. למיטב זכרוני הזמנו מראש מלון לכמה ימים באוסאקה ואולי בקיוטו, אבל מעבר לזה עד כמה שאני זוכר בגדול הזמנו כמה ימים עד שבועות מראש כשהחלטנו לצאת לעיר אחרת.

הרי אי אפשר לחזור מביקור ראשון ביפן בלי דוג'ין אחד לפחות, נכון?

הרי אי אפשר לחזור מביקור ראשון ביפן בלי דוג'ין אחד לפחות, נכון?

בעזרת הדירה הזו יכלנו להמנע מהצורך להגרר עם ערמות של קניות(הראיות מוצגות למעלה ולמטה) ממלון למלון, ולקחנו רק את מה שהיינו ממש צריכים לאותה גיחה ספציפית, וכאמור זה אפשר לנו להיות מאוד גמישים עם הזמנים שלנו כי במקרה הכי "גרוע" אם לא הסתדר משהו עם מלון פשוט היינו נשארים בטוקיו.

הקניות מהימים הראשונים

יתכן שרוקנתי איזה מכונת ג'צפונים

יתכן שרוקנתי איזה מכונת ג'צפונים

התוספות בימים האחרונים

 

 

 

 

 

 

בטיול הזה עברנו פחות או יותר על -כל- אקיבה, מתחילת הרחוב הראשי ועד סופו, כולל כמעט כל הרחובות הצדדיים ואפילו איזה חנות שהייתי כמעט קילומטר מאקיבה עצמה. נכנסנו לכל חנות שהייתה קשורה לאנימה, מנגה, פיגרים, אלקטרוניקה או דבר מעניין אחר שהצלחנו למצוא שם. להערכתי מתוך החודש של הטיול כמעט שבועיים העברנו באקיבה, היו כמה ימים שיעודית הלכנו לאקיבה כל יום ובשאר הזמן פשוט כל פעם שסיימנו לעשות את מה שלא עשינו באותו היום הלכנו לאקיבה לסוף היום והמשכנו את הסיור שלנו שם. בשאר הזמן יצאנו לאוסאקה(איפה שבאותו טיול לא יצא לי ללכת לדן דן סיטי) קיוטו ונארה. אני גם נסעתי לטאקאיאמה ושיראקאוואגו בזמן ששאר החברים נסעו לניקו אם אני זוכר נכון.

זה היה הטיול הראשון שלי ביפן והוא היה מהנה מאוד, קניתי כמויות אדירות של מוצרים שאת חלקם עדיין לי איפה לשים. מצד שני היו לי גם חרטות, עקב העובדה שגיודונים היו כל כך זולים כמעט כל הארוחות שלנו היו גיודון כי פשוט כל פעם שהיינו קצת רעבים וראינו סניף נכנסו ואכלנו, ככה שניסיתי הרבה פחות מאכלים ממה שהייתי רוצה. ובאותו הביקור לא הלכנו אף פעם לאונסן של ממש(אני אישית הייתי באונסן כשהייתי במלון בשיראקוואגו, אבל זה היה אונסן בנוי ולא מה שנקרא ROTENBURO, אונסן בשטח) בסוף הטיול כשהלכתי לשיראקוואגו הגעתי לפסטיבל שהיה ממש ממש כיף וגרם לי להצטער קצת שלא עשיתי יותר מאמצים ללכת לעוד פסטיבלים במהלך הטיול.

טיול שני

את הטיול השני למען האמת לא תכננתי בכלל, אחד החברים שלי עשה טיול פוסט צבא ענק של כמה חודשים והוא תכנן לסיים אותו ביפן, עקב העבודה שלי לא יכלתי לקחת חופשה גדולה מדי ולכן נאלצתי להסתפק בכעשרה ימים בסוף יולי 2012, ואפילו עבדתי במהלך הטיול.

בטיול הזה למען האמת לא עשיתי יותר מדי(בין היתר כי זה היה סבל נוראי לצאת החוצה בחום והלחות הנוראיים שהיו שם), גם כתוצאה מהאורך שלו גם כתוצאה מכך שאותו חבר שהסתובבתי איתו היה שם שבועיים לפני וכבר יצא לאוסאקה\קיוטיו וכו' וגם כי לא היה לי חשק להסתובב יותר מדי ממקדש למקדש בשביל לסמן וי על דברים, אז הסתובבתי פחות באופן כללי.

רוב הטיול הזה סבב סביב אכילה של דברים שלא יצא לי לאכול בטיול הראשון(תמונות למטה), משחק בייסבול, פסטיבל זיקוקי דינור בטוקיו, הרבה ארקיידים, באטינג סנטרס, קניית מרצ'נדייס, ועזרה לחבר שניסה למצוא מזכרות לאנשים בארץ.

הגריל במסעדת יקיניקו יחד עם התפריט

הגריל במסעדת יקיניקו יחד עם התפריט

רחוב גנרי במהלך פסטיבל הזיקוקים, וזה דווקא אחד הרחובות הפחות עמוסים

רחוב גנרי במהלך פסטיבל הזיקוקים

סטייק בפאמירס(פאמילי רסטרנט) אקראי

סטייק בפאמירס(פאמילי רסטרנט) אקראי

אכול כפי יכולתך של סוקיאקי ושאבו שאבו

אכול כפי יכולתך של סוקיאקי ושאבו שאבו

סושי גונקן נאטו ובמיה(???)

סושי גונקן נאטו ובמיה(???)

המנה עצמה שקיבלתי באותה מסעדת יאקיניקו

המנה עצמה שקיבלתי באותה מסעדת יאקיניקו

מהטיול הזה חזרתי עם הרבה פחות מרצ'נדייס, עיקר המרצ'נדייס הוא תוצאה של העובדה שקניתי המון כרטיסים(את כל הכרטיסים :)) של כמה הגרלות פיגרים בחנויות בשביל לזכות בפרס הראשון שלהן, אז בדרך קיבלתי כל מני דברים שוליים יותר שאתם יכולים לראות בתמונה למטה

הפיגרים שלשמם השתתפתי בהגרלה

הפיגרים שלשמם השתתפתי בהגרלה

רוב מה שרואים בתמונה זה הדברים שקיבלתי בדרך אל הפיגרים

רוב מה שרואים בתמונה זה הדברים שקיבלתי בדרך אל הפיגרים

טיול שלישי

הטיול הזה היה יחסית לא מזמן למען האמת, באפריל השנה(2014), הוא היה ארוך מהטיול השני, אבל קצר מהראשון וארך 17 יום.
מה שיחודי בטיול הזה הוא שנסעתי אליו עם עוד 7 חברים(ביניהם אותו חבר שנסעתי איתו לשם בטיול השני), ובהתאם לכך הטיול הזה היה הרבה יותר עמוס.

מתוך כל ה8 שהיינו שם 3 כולל אותי כבר ביקרנו בעבר ביפן(יצאנו לאוסאקה\קיוטו וכו') ול5 אנשים זה היה ביקור ראשון. בהתאם לכך יצא שהתחלקנו ל2 קבוצות, הקבוצה הראשונה הייתה ה4 שהגיעו פעם ראשונה ואני, והקבוצה השני הייתה ה2 אנשים שהיו כבר ביפן ואחד מהחברה שזו הייתה הפעם הראשונה שלו.
הקבוצה שלי נסעה קצת אחרי שהגענו לאוסאקה\קיוטו\טאקאיאמה ועוד ערים מחוץ לקאנטו(האיזור של טוקיו) והשאר נשארו בטוקיו בעיקר והעבירו את זמנם שם.

את הביקור הזה התחלנו בפסטיבל בטאקאיאמה שחלק מהאנשים הגיעו אליו ברכבת שהם לקחו איך שהם ירדו מהמטוס(מה שלקח להם עוד 5 שעות עד טאקאיאמה), המשכנו לאונסנים בקובה, שהיה קצרה באוסאקה ביקור בנארה וחזרנו לטוקיו. לאחר מכן יצאנו כל ה8 לעוד אונסן בגונמה שנקרא טאקאראגאווה(מאוד מאוד מומלץ אגב), קפיצת באנג'י באיזור(שאני לא יכלתי לעשות :|) ביקורים באקיהאברה קראוקה וכו'.

כללי

הפוסט יצא כבר דיי ארוך(אבל מרגיש לי קצת חסר תוכן) אז אני אעבור על כמה מהשאלות שהוצעו בפוסט על הנושא.
ממה נהנתם במיוחד? – אם הייתי צריך להצביע על הדברים שהכי נהניתי מהם כנראה שזה היה האוכל, אקיהברה והאונסנים
ממה לא נהנתם? – מה שאני מחשיב ליחסית בזבוז זמן זה הריצה ממקדש למקדש ומנקודת ציון לנקודת ציון. אין לי בעיה עם ביקור במקדשים פה ושם אבל אני חושב שמהר מאוד כולם מתחילים להראות אותו הדבר וזה כבר לא כזה כיפי. עוד דבר שהיה פחות מהנה היה החיכוכים שהיו בטיולים. אולי זה בלתי נמנע אבל בכל הטיולים הארוכים תמיד היו קטעים שעפו קצץ ניצוצות. במיוחד כשהיו יותר אנשים ביחד..
אה, וכמעט שכחתי אבל הקיץ ביפן הוא גיהנום..
איך ארגנתם את הטיול? – כמו שציינתי בפוסט בסך הכל לא ארגנתי את הטיולים יותר מדי, מעבר לדברים שחייבים להחליט עליהם מראש כמו נגיד נסיעה מחוץ לטוקיו שדורשת רייל פאס, ואיתור של פסטיבלים כאלה ואחרים שיהיו במהלך השהות ביפן אני בסך הכל יחסית זורם ממקום למקום בלי -יותר מדי- תכנון.
עם איזה שלל חזרתם? – שמתי כמה תמונות דיי מייצגות אני מעריך, אבל סתם בשביל לכתוב את זה: הרבה דיוידים, קצת בלורייז, כמה פיגרים גדולים, יחסית הרבה פיגרים קטנים, הרבה אוכל קצת ציוד בייסבול ומאג'ונג אני חושב יסכם את זה דיי טוב
האם אתם מתכננים טיול נוסף? – בהחלט, אולי אפילו השנה (D:)
עם מי הייתם שם? – הרבה חברים
האם גם הם היו צופי אנימה? – חוץ מאחד כולם היו צופי אנימה(בשלב כלשהו בחיים שלהם, חלקם כבר פחות צופים)

רוצה לשתף?Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

תגובה אחת על הפוסט “קואופרטיב בלוגי האנימה בישראל – נושא שמיני: טיול ליפן

  1. ״חלקם כבר פחות צופים״ … אני יודע על מי אתה מסתכל!

    באמת? רק שלושה טיולים? משום מה זה היה נדמה לי שהיית שם יותר. האמת שגם הדברים המרכזיים שאני נהנתי מהם במיוחד בטיול שלי היו האוכל ואקיהבארה, מעבר לכל האווירה ביפן (ושלא נשכח את הבאטינג סנטרז!). מאוד אשמח ללכת לאיזה אונסן או יותר בטיול הבא, במיוחד אם אתה אומר שזה אחד הדברים שהכי נהנת מהם. ואולי אפילו אשמח קצת לטייל מחוץ ל comfort zone שלי. אני מקווה שתהיה לי הזדמנות לצאת לטיול בשנה הקרובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים